2. prosince 2016 od 18:00 ve vile Tomáše Bati Zlín

Zveme Vás na X. ročník tradičního Vánočního koledování humanitární organizace SAMARI a Nadace Tomáše Bati, které se koná v pátek 2. prosince 2016 od 18 hodin v Baťově vile.

Na akci bude probíhat aukce drobných předmětů jako jsou obrazy, keramika, drobné šperky či knihy, které darovaly různé osobnosti či organizace. Příchozí si mohou taktéž zakoupit drobné dárky ve stánku SAMARI  Součástí večera bude hudební vystoupení Zlatky Bartoškové za klavírního doprovodu Jiřího Toufara.

Výtěžek z aukce a prodeje drobných dárků bude použit na provoz slumové školy Paddardia v bengálské Dháce.

V tomto slamu žijí ti nejchudší z nejchudších. Lidé, kteří přišli do Dháky s nadějí na lepší život. Rodiny žijí na pokraji bídy a děti se již od útlého věku musí podílet na rodinném rozpočtu. Rodinu často podporují žebráním, pouličním prodejem čaje, novin, květin atd. Aby zajistil lepší budoucnost rodin a především dětí, otevřel ve slamu Paddardia v roce 2012, český misionář MUDr. Milan Moskala školu. Díky finanční podpoře českých a slovenských sponzorů zde nyní studuje 123 dětí. Učí se zde bengálštinu, matematiku, angličtinu, nauku o zdraví, všeobecné znalosti a kreslení. O výuku se starají dvě učitelky – Joyanti Bain a Anjona Rani Das.

Výtěžek loňské charitativní aukce, byl použit na vytvoření lepších studijních podmínek. V tomto roce se škola přestěhovala do nové zděné budovy. Děti zde mají k dispozici 3 záchody a přístup k čisté pitné vodě. V učebnách jsou větráky a děti při studiu sedí na jednoduchých kobercích. Pronájem přitom zůstal téměř stejný. Díky sponzorům děti také začaly dostávat malou svačinu ve formě jednoho banánu denně.

Výtěžek letošní aukce přispěje k ještě lepším podmínkám ve škole. Plánujeme dětem rozdávat jedno jednoduché vařené jídlo denně. Rodiny také velmi prosí o otevření 4. třídy, aby děti mohli ve studiu dál pokračovat a získaly více znalostí. Pokud bude dostatek finančních prostředků, rádi bychom nakoupili pro děti zubní kartáčky, pasty, teplé ponožky na zimu a školní batohy pro děti, které je ještě nemají.

 

sas

Předměty do letošní aukce věnovali jednotlivci i organizace:

manželé Karla a Jiří Lažanští, Miroslava Bachanová, Jana Svobodová, Miroslava Němcová, Klára Stojaníková, Jana Macečková, Dana Slabyhoudová, Eva Baďurová, Jaroslav Navrátil, Keramika Palánovi Lípa, obchůdek Střípek štěstí Zlín, Naděje Otrokovice, Horizont Zlín, Alzheimercentrum Zlín, Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská ve Valašském Meziříčí, wellness hotel Ambra Luhačovice.